Silah Markaları ve Çeşitleri

Silah Markaları ve Çeşitleri

Silahlar birçok ülkede değişik çapta ve standartta üretilmekte olup genel kullanım amacı kolluk kuvvetlerince asayişi sağlama ve koruma amaçlıdır. Müşterilerin ihtiyaçlarına kulak veren ve her istekleri ayrı ayrı değerlendirip müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılama kapasitesine sahip Ay Yıldız Silah Ekipmanları, profesyonel ekibi ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile silah almak isteyen bütün müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahiptir.

Ay Yıldız Silah Ekipmanları olarak dünya çapında kendini kanıtlamış kullanımı ve güvenirliği tüm otoriteler tarafından kabul görmüş silah ve tabanca marka ve çeşitlerini sıralıyoruz.

1.Walther P99 AS

Walther P99 AS şu anda dünyada Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da kolluk kuvvetleri tarafından görev tabancası (beylik tabancası) olarak kullanılmaktadır. Bu tabanca kullanıldığı sert koşullarda güvenilir olduğu kanıtlanmış ender silahlardan bir tanesidir. Namlu ve dış yapısı korozyona dayanıklı Tenifer kaplama ve mat bir kaplamaya sahiptir.

2.Glock 17 Gen 4

İlk silah modeli olan Glock 17 Tabanca, P80 adı altında Gaston GLOCK tarafından tasarlanmış ve 1980 yılından itibaren Avusturya’da üretilmeye başlanmıştır. Avusturya Ordusu tarafından kullanılan standart tabancadır.

3.SIG Sauer P226

860 yılında İsviçre’de üretimine başlanan tabanca, Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde kullanılmaktadır.

4.Springfield XDm 4.5

Oldukça yüksek bir standarda sahip aynı zamanda dünyanın en kaliteli tabancaları arasında belirtilen Springfield XDM 4.5” polimer yapısı nedeniyle Glock marka tabancalara çok benzetilmektedir. Özellikle atış ve ergonomik yapısı ile kullanıcılarına rahatlık sağlamaktadır. Dış yapısı korozyona ve dış etkenlere karşı oldukça dayanıklıdır.

5.Baby Eagle II BE9915R

İsrail askeriyesi tarafından kullanılan bu tabanca tasarımının kökeni CZ75 tabancaya dayanmaktadır. Baby Eagle II BE9915R tabancasının çeşitli kullanım özellikleri ve ergonomik kullanım seçeneği ile kullanıcısına büyük rahatlık sağlamaktadır.

6.M4 Karabina

M4 Karabina, Amerikalı Colt firması tarafından geliştirilmiş M16 piyade tüfeğinin Karabina versiyonudur. STANAG şarjörleri 5.56x45mm NATO mermisi kullanmaktadır. Gaz işleme ve geri tepme tekniğini kullanarak çalışır. Kişiye göre ayarlanabilir dipçiğe sahiptir.

7. M16A2

M16, günümüzde 15 NATO ülkesinin kullandığı, ABD yapımı 5.56mm’lik bir otomatik savaş/piyade tüfeğidir. M16A2 tüfeğin yağmurdan etkilenmemesi için bazı değişiklikler ve geliştirmeler yapılmıştır. Aynı zamanda taşıma kolu da değişimlere uğramıştır.

İkinci El Silah Alırken Neden Ay Yıldız Silahı Tercih Etmeliyim?

Tabanca veya av tüfeği ruhsatı alacak kişilerin en sık sorduğu sorulardan biri ‘’Neden bir silah av malzemeleri firmasından yardım almalıyım?’’ sorusudur. Ay Yıldız Silah olarak bu sorularınıza yanıt veriyoruz.  

Silah alımında Ay Yıldız Silahı tercih etmek, tabanca veya av tüfeği satın alımı esnasında oluşabilecek problemlerin yaşanmasını gidermekte ve etkili bir şekilde çözüme ulaştırmaktadır.  

Bir firmayı en iyi yaptığı işlerden tanıyabilirsiniz. Ay Yıldız Silah olarak kaliteden ve iş disiplinimizden ödün vermeden silah, av malzemeleri ve havai fişek alım satımı hizmeti vermektedir.