İkinci el silah satın almak

Fabrikadan daha yüksek tutara alabileceğiniz silahları ikinci el olarak daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Ancak kullanılmış bir araba gibi, bazı mükemmel kullanılmış silahlar var ve bazıları kesinlikle mükemmel.

En iyi olan ne? Silahları ikinci el bir silah dükkanından mı yoksa özel olarak mı satın alıyorsunuz?

Bir mağazadan satın alın ve silah muhtemelen tamamen denetlenecek, temizlenecek ve servis verilecektir.

Ülkenin her yerinde paranızın karşılığını veren fiyatlarla kaliteli silahlar sunan silah dükkanları bulacaksınız.

Özel olarak satın alırsanız iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz, ancak alıcı dikkat edin, silahı görüldüğü gibi satıyorsunuz ve bir şey ters giderse muhtemelen çok fazla geri dönüşü olmayacak.

İkinci el iyi satan markalar

Glock

Browning

Canik

İkinci el silah alırken kontrol edilmesi gerekenler

Silahı monte edin – nasıl uyuyor? Bir silah ustası ayarlamalar yapabilir, ancak başlangıç ​​için uygun kullanılmış bir silah satın almak çok daha kolay ve daha uygun maliyetlidir.

Namlu ucundan başlayın. Silahın çıkarılabilir bobinleri varsa, anahtarı isteyin ve çıkarılabildiğini kontrol edin – ele geçirilen bobinlerin serbest bırakılması pahalı olabilir. Aksi takdirde, bobinlerin parmağınızın sıkı olduğundan emin olun.

Namlu kaburgalarında ezik veya pas olup olmadığını kontrol edin ve ardından hasar veya aşınma belirtileri için namluların üzerine bakın.

Varillerin içini kontrol edin. Çukur veya halka çıkıntılarına dikkat edin.

Ön ucu çıkarın ve özellikle metalin metalle buluştuğu yerlerde yüzleri inceleyin. Çentikler ve çizikler aşırı yıpranmayı gösterebilir.

Ön uç kapalıyken, tabancayı namlulardan tutun ve küçük bir sallama yapın. Gevşeklik olmamalıdır. Daha sonra, stoğu bir elinde ve diğer varilleri tutarak, silahı hafifçe bükün. Herhangi bir hareket varsa, tabanca ispatlanmış olabilir.

Eylemin temiz bir şekilde açılıp kapandığını kontrol edin.

Geçme başlıkları kullanarak, tetikleyicileri, (varsa) ejektörlerin çalışıp çalışmadığını ve güvenlik mandalının çalışıp çalışmadığını test edin. Tetik çekme ölçeklerini kullanarak, serbest bırakmanın ne olduğunu görün – 3½ ila 5 pound arasında olmalıdır.

Kafaların düz kenarlarla keskin olup olmadığını görmek için hareket üzerindeki vidaları inceleyin. Bir vidayı gömmüş olabilecek herhangi bir yetkili silah ustası, ona bakacak ve orijinal durumuna geri cilalayacaktır.

Tabanca çok kanallıysa, jiklileri çıkartın ve dişlerde aşınma ve korozyon olup olmadığını kontrol edin. “Ting” testini yapın. Namluları hazne ucunda tutun ve namluları parmaklarınızla kaydırın. Bu, kaburgadaki ve namlu arasındaki lehimin sağlam olup olmadığını gösterebilir.

Chequering aşınma, silahın ne kadar kullanmış olduğu için iyi bir ölçüdür.

Üst kolun konumu da aşınma ve yıpranma gösterebilir. Silah yeni olduğunda, neredeyse kesinlikle üst kol yayı seyahatin en sağındadır. Yay zamanla kullanıldığından yay yıpranır ve kol stoğun merkezine doğru hareket eder.

Makat yüzünde korozyon ve ateşleme pimi durumu olup olmadığını kontrol edin, çünkü pimin üst kısmını sık sık görebilirsiniz.

Tüm ahşap işleri iyice inceleyin ve dakika çatlakları olup olmadığını dikkatlice kontrol edin.

İkinci el silah satın almak için daha fazla ipucu

Tabancaya neye ihtiyacın olduğuna karar ver. Killer, yürüdü oyun, vahşi kuş? Bir dükkandaysanız sahibine söyleyin ve amacınız için size doğru silahlar gösterilecektir.

Aklınızda bulunan belirli bir model varsa, incelememizin ne düşündüğünü görmek için silah incelemelerimize göz atın .

Bir bütçeye karar verin ve ona sadık kalın.

Sabit bobinler tarafından ertelenmeyin, bir silah ustası size ne olduklarını söyleyebilir. Çeyrek ve yarım şok, genel kullanım için iyi bir kombinasyon.

Hazne uzunluğunun ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını kontrol edin. Daha eski tabancalar sadece 2½in kartuşlar için haznelenebilir. Bu oyun veya killer için iyi olabilir, ancak daha uzun yükler çekmek isteyebilirsiniz.

İspat işaretleri size silah hakkında çok şey söyleyecektir ve bir silah dükkanı onları yorumlamanıza yardımcı olmalıdır. İspatlanmamış herhangi bir ateşli silah satmak yasalara aykırıdır. Önemli olarak, zambak işareti, bir topun çelik bilye ile kullanım için kanıtlandığını gösterir.

Ayrıca silahın yayılımını da kontrol etmek isteyebilirsiniz .

Satıcıdan silahın soyulup tamamen gösterilmesini istemekten çekinmeyin.

Namlular ile hareket arasında ışık olmadığından emin olun, böylece tabancanın “yüzün kapalı” olmadığından emin olun. Eğer öyleyse, silah satılamaz.

Tabancanın kuru ateşlenmesi, mekanik veya ataletle çalışan ikinci bir namluya sahip olup olmadığını tespit etmeye yardımcı olur. Ayrıca ejektör zamanlamasını ve gücünü kontrol etmenizi sağlar.