Silah Markaları ve Çeşitleri

Silah Markaları ve Çeşitleri

Silahlar birçok ülkede değişik çapta ve standartta üretilmekte olup genel kullanım amacı kolluk kuvvetlerince asayişi sağlama ve koruma amaçlıdır. Müşterilerin ihtiyaçlarına kulak veren ve her istekleri ayrı ayrı değerlendirip müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını karşılama kapasitesine sahip Ay Yıldız Silah Ekipmanları, profesyonel ekibi ve uzun yıllara dayanan tecrübesi ile silah almak isteyen bütün müşterilerinin ihtiyaçlarına cevap verecek donanıma sahiptir.

Ay Yıldız Silah Ekipmanları olarak dünya çapında kendini kanıtlamış kullanımı ve güvenirliği tüm otoriteler tarafından kabul görmüş silah ve tabanca marka ve çeşitlerini sıralıyoruz.

1.Walther P99 AS

Walther P99 AS şu anda dünyada Asya, Avrupa ve Kuzey Amerika’da kolluk kuvvetleri tarafından görev tabancası (beylik tabancası) olarak kullanılmaktadır. Bu tabanca kullanıldığı sert koşullarda güvenilir olduğu kanıtlanmış ender silahlardan bir tanesidir. Namlu ve dış yap…

Devamını Oku
  • 0

İkinci El Tüfek Almak

İkinci El Tüfek Alımı (2.El Tüfek Alımı)

Tüfek; av, hobi ya da değişik amaçlarla kullanılabilecek bir üründür.  Tüfekler farklı kullanım özelliklerine göre tasarlanıyor.  Tüfeği av amaçlı seçiyorsanız öncelikle ne avlayacağınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Tabii bunlardan önce bütçenizi ayarlamanız şart.  Sıfır tüfek fiyatlarının artmasıyla birlikte ikinci el tüfeklere olan yönelimde artış görüldü. İkinci el tüfek alım için birçok platform tüketiciler tarafından her gün ziyaret ediliyor.

İkinci el tüfek alım siteleri, sıfır ürünlerin pahalılığını karşılayamıyorsanız sizlere doğru çözümler sunuyor. İstediğiniz özelliklere sahip bir tüfeği  bütçenize uygun bir şekilde ikinci el satış platformlarından satın alabilirsiniz. İlanlarımızı inceleyerek size uygun bir az kullanılmış tüfek modelini hemen satın alabilirsiniz.

İkinci El Tüfek Alım İlanları (2.el Tüfek)

İkinci el tüfek arayışı içinde olanlar oturdukları yerden kolayca istedikle…

Devamını Oku
  • 0

İkinci El Silah Satın Almak

İkinci El Silah Alım

Silah satın almayı düşünüyorsunuz ancak bütçenize uygun bir ürün bulamıyor musunuz? Sıfır silah modelleri cebinizi mi yakıyor? O halde ikinci el silah alım platformlarını denemeyi hiç düşündünüz mü? İstediğiniz yüksek teknik özelliklere sahip silahları sıfırına göre çok uygun fiyatlara satın alarak uzun yıllar kullanmaya ne dersiniz?

İkinci el silah satış siteleri tam aradığınız yer! Sitemizde de ülkemizde ve dünyada popüler olan çok sayıda silah markasına ait farklı modellerin ikinci elini bulabilirsiniz. Farklı yaş ve teknik özelliklere sahip temiz silahları sizler için satışa sunuyoruz. Hemen ilanlarımızı inceleyerek ihtiyacınız olan silahın az kullanılan temiz bir modelini bütçenizi zorlamayacak şekilde satın alabilirsiniz.

İkinci El Silah Alım İlanları

İkinci el bir silah arıyorsanız ve çevrenizde aradığınız ürünü bulamıyorsanız sizleri sitemize bekliyoruz. İlanlarımız arasında filtreleme yaparak ihtiyacınız olan özellikle…

Devamını Oku
  • 0

2. El Ruhsatlı Tüfek

2. El Ruhsatlı Tüfek

Tüfek satın alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biri de satın almak istediğiniz ürünün ruhsata ihtiyacı olup olmadığıdır. Çünkü bazı tüfekler ruhsatsız da kullanılırken bazıları da kullanabilmek ve barındırabilmek için ruhsat gerektirir. 2. el ruhsatlı tüfek satın almak için sitemizde yer alan ilanları detaylı olarak inceleyebilir ve bir seçim yapabilirsiniz.

Tüfekleri incelerken kolaylık olması açısından istediğiniz özellikleri  ve bütçenizi belirleyin. Daha sonra av etkinliğinize uygun  bir tüfek tercih edin. Sitemizde yer alan ruhsatlı tüfekler dünyaca ünlü markalara ait popüler modellerden meydana gelmektedir. İkinci el ruhsatlı tüfek seçenekleri arasından bir tanesini beğenerek hemen satın alabilirsiniz. Tüfek modelleriyle ilgili tüm sorularınız için bize danışabilirsiniz.

2. El Tüfek Ruhsatı Nasıl Alınır?

Bir tüfek satın almak istiyorsanız yaşadığınız yerdeki ilçe emniyet müdürlüğü ya da jandarma karakol …

Devamını Oku
  • 0

2. El Ruhsatlı Silah

2. El Ruhsatlı Silah

Bir silah satın alırken en önemli hususların başında taşıma ve bulundurma ruhsatı geliyor. İster sıfır isterseniz ikinci el bir silah satın alın mutlaka ruhsatınızın olması gerekiyor. 2. El ruhsatlı silah almak istiyorsanız sitemizi inceleyebilir ve istediğiniz özelliklere sahip, aradığınız marka ve modelde ürünleri kolayca bulabilirsiniz.

Sitemizi inceleyerek bir silah satın almaya karar verdikten sonra yetkili kurumlara ruhsat için başvuru yapabilirsiniz. Silah taşımak için belli şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Devlet size silah taşıma ruhsatı verebilmesi için gerekli olan şartları açık olarak kanunla belirlemiştir. Sitemizde yer alan ikinci el ruhsatlı silah modelleri arasından birini seçerek ruhsat işlemlerini tamamladıktan sonra taşımaya ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

2. El Silah Ruhsatı Nasıl Alınır?

Silah taşıma ve silah bulundurma ruhsatı için farklı belgeler ve işlemler yapmanız gerekiyor.  Silah taşıma ru…

Devamını Oku
  • 0

İkinci el silah satın almak

Fabrikadan daha yüksek tutara alabileceğiniz silahları ikinci el olarak daha uygun fiyatlara alabilirsiniz.

Ancak kullanılmış bir araba gibi, bazı mükemmel kullanılmış silahlar var ve bazıları kesinlikle mükemmel.

En iyi olan ne? Silahları ikinci el bir silah dükkanından mı yoksa özel olarak mı satın alıyorsunuz?

Bir mağazadan satın alın ve silah muhtemelen tamamen denetlenecek, temizlenecek ve servis verilecektir.

Ülkenin her yerinde paranızın karşılığını veren fiyatlarla kaliteli silahlar sunan silah dükkanları bulacaksınız.

Özel olarak satın alırsanız iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz, ancak alıcı dikkat edin, silahı görüldüğü gibi satıyorsunuz ve bir şey ters giderse muhtemelen çok fazla geri dönüşü olmayacak.

İkinci el iyi satan markalar

Glock

Browning

Canik

İkinci el silah alırken kontrol edilmesi gerekenler

Silahı monte edin - nasıl uyuyor? Bir silah ustası ayarla…

Devamını Oku
  • 0

Silah Nedir?

Silah; Barutun itme gücüyle mermi atan tüm icatlara silah denir. Ateşli silahlar tanımına göre büyük toplardan tüfeklere, av tüfeklerine tabancaya ve her türlü ebatlardaki silahları kapsamaktadır.

Ateşli Silahların Tarihçesi

En eski ateşli silahların ilk kanıtlı olanı Çin'in Kuzeybatısında 10.yy ipek sancak üzerine resmedilen alev makinasıdır.

Bugüne kalan en eski silah tunç toptur. Tarih (1288). Ateşli silahların kullanılmaya başlanması Çin'de gerçekleşmiş, gülle mermi yerine ok fırlatan silahlardır.

Avrupa'da 14.yy dan sonra 1340 larda elle tutulan omza dayanan at üstünde atış yapılan hafif tüfekler kullanılmıştır.

Silahların Ateşleme Sistemi

Ateşleme sistemleri 1400 yıllarında ortaya çıkmış, gelişerek bugünki bildiğimiz silah biçimlerini almıştır. Ateşli silahlar 17.yy kadar savaşlarda etkin rol oynamamış, 17.yy ve sonrasında önem kazanmıştır.

17.yy da çakmaklı tüfekler savaşlarda kullanılmaya başlamış, daha sonra ç…

Devamını Oku
  • 0